top of page

Σπουδαίο διπλό για τον Ηρακλή Λάρισας στο Τύρναβο (athleticlarissa.gr)

Με ένα πολύ σπουδαίο "2" απέδρασε από την δύσκολη έδρα του Τυρνάβου ο Ηρακλής Λάρισας που νίκησε 1-0 για την 4η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ DeTox.

O Ηρακλής με τη νίκη αυτή βρίσκεται μόνος δεύτερος στο βαθμολογικό πίνακα με δέκα βαθμούς, με το τέρμα της νίκης να πετυχαίνει ο Αποστόλου στην επανάληψη.

Πρώτη ευκαιρία στο 8' με τετ-α-τετ του Αποστόλου και δυο λεπτά αργότερα ο Ζαφειρίου αστόχησε σε πέναλτι. Νέα χαμένη ευκαιρία για Ηρακλή στο 22' σε τετ-α-τετ του Ζαφειρίου, ενώ στο 55' ο Αποστόλου με πλασέ έλυσε το γόρδιο δεσμό για την ομάδα του. Χαμένες ευκαιρίες στην επανάληψη έχασαν οι Μόσχος στο 62', Γκιουρσάνης στο 68', Ζαφειρίου στο 74' και Αποστόλου στο 80'.

Ηρακλής Λάρισας (Γιάννης Τσακμακίδης): Αναστασίου, Μπατζής (75' Φώτος), Φορτομάρης, Μόσχος, Γιαννακόπουλος, Μπάμης, Κοντοθανάσης, Παπαγιαννούλης (72' Ψωμολιάς), Ζαφειρίου, Αποστόλου (80' Παπαμάνος), Γκιουρσάνης (87' Δραγατσίκης).