top of page

Νικητής με τριάρα στο ντέρμπι ο Ηρακλής Λάρισας (athleticlarissa.gr)

Μεγάλη νίκη με σκορ 3-0 πανηγύρισε σήμερα (18/11) στο Συκούριο απέναντι στον Κίσσαβο ο Ηρακλής Λάρισας για την 9η αγωνιστική της Α' ΕΠΣΛ DeTox.

Μια μεγάλη και πανάξια νίκη για την ομάδα του Γιάννη Τσακμακίδη η οποία παρέμεινε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας έχοντας πλέον 20 βαθμούς, ενώ ο Κίσσαβος παρέμεινε στους 16.

Στο δεύτερο ημίχρονο όλα τα τέρματα του Ηρακλή με τον Αποστόλου να σκοράρει από δυο και το έτερο τέρμα να πετυχαίνει ο Γκιουρσάνης. Αρχικά στο 55' ο Αποστόλου ύστερα από κάθετη του Γκιουρσάνη με πλασέ έκανε το 0-1, ενώ ο δημιουργός του 0-1, ήταν ο σκόρερ του 0-2, δέκα λεπτά αργότερα δεχόμενος και εκείνος κάθετη πάσα από το Νάστα. Το τελικό 0-3 πέτυχε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Αποστόλου ένα τέταρτο πριν τη λήξη του αγώνα.

Ηρακλής Λάρισας (Γιάννης Τσακμακίδης): Αναστασίου, Πατσής, Φορτομάρης, Ψωμολιάς, Μόσχος, Κοντοθανάσης, Μπάμης, Γκιουρσάνης (90' Παπαγιαννούλης), Φώτος (75' Παπαμάνος), Νάστας (80' Σπανός), Αποστόλου (90' Δραγατσίκης).