top of page

Ήττα στις Σέρρες

Ο Ηρακλής Λάρισας έκανε τη δική του προσπάθεια στις Σέρρες κόντρα στον Πανσερραϊκό, πάλεψε για ένα ημίχρονο, όμως στην επανάληψη δέχθηκε τέσσερα γκολ και έτσι ήρθε φυσιολογικά η ήττα.

Η ομάδα της Λάρισας «κοίταξε στα μάτια» τον ισχυρό αντίπαλο και για ένα 45λεπτο του έβαλε δύσκολα. Μάλιστα είχε κάποιες προϋποθέσεις για να σκοράρει που όμως δεν τις εκμεταλλεύτηκε.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν δυναμικά και κατάφεραν από νωρίς να ανοίξουν το σκορ. Οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με σουτ του Σαίντ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μούργου. Ο Μούργος έκανε το 2-0 στο 74' λεπτό μετά από ασίστ του Κανίς.

Ο Σοφιανός με σουτ του έκανε στο 81' λεπτό το 3-0 μετά από ασίστ του Μούργου, ο οποίος στο 88' λεπτό με δεύτερο προσωπικό του γκολ, διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 4-0 με ασίστ από τον Κατσαντώνη.

Πανσερραϊκός (Δερμιτζάκης): Γιαννίκογλου, Ζέρης, Πεταυράκης (86′ Λυμπεράκης), Παπάζογλου, Παντεκίδης, Θυμιάνης (59′ Στάικος), Κολομπίνο (74′ Σιόντης), Στίνα (74′ Σοφιανός), Κανίς, Μούργος, Σαΐντ (74′ Κατσαντώνης).

Ηρακλής Λάρισας (Χατζηλιάδης): Φαρμάκης, Γκουγκούδης, Γκαλίτσιος, Καψάλης Σ. (84′ λ.τρ. Λαγωνίδης), Καμπέρης, Χριστίδης (74′ Τασιούλης), Μπόσιο, Μπάμης (58′ Τσουμάνης), Τσιμίκας, Λεσάι (74′ Συρεγγέλας), Κάσας (84′ Ζαφειρίου).