top of page

Ακόμα σκοράρει η Κ16 του Ηρακλή Λάρισας!

Μεγάλη σε έκταση νίκη (6-0) σημείωσε η ομάδα του Ηρακλή Λάρισας (1) το Σάββατο (19/11) κόντρα στην ΑΕΛ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ16 (2ος όμιλος).

Η ομάδα του κ. Θάνου Τριανταφυλλόπουλου και του κ. Πέτρου Καραναστάση μετά το 5-0 της πρεμιέρας, συνεχίζει το ίδιο δυναμικά και δείχνει πως θα είναι το μεγάλο φαβορί στον όμιλο.

Οι παίκτες μας έκαναν το παιχνίδι έναν εύκολο «περίπατο» και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 5-0.

Το 1-0 σημειώθηκε στο 5’ από τον Μεσσή με κοντινό σουτ. Στο 7’ ο Κουτζαηλίας Κ. με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Αξίζει να αναφέρουμε πως ο Νταφόπουλους στο 16’ και 19’ έχασε δύο τετ α τετ.

Στο 28’ ο Μεσσής σημείωσε και το 3-0. Δύο λεπτά μετά σε ωραία ενέργεια του Μεσσή με αυτογκόλ έγινε και το 4-0.

Στο 40’ ο Στεργιούλης Φ. ανέβασε και άλλο το δείκτη του σκορ σε 5-0 σκορ, που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Το τελικό 6-0 σημείωσε με πέναλτι ο Τσότσος (το κέρδισε ο ίδιος) στο 65’.

Ηρακλής Λάρισας 1 (Θάνος Τριανταφυλλόπουλος – Πέτρος Καραναστάσης): Στεργιούλης Ι., Ράπτης, Αναγνώστου, Δρόσος, Παπαγεωργίου, Πατσιαντζής, Κουτζαηλίας Κ., Κουφοζήσης, Μεσσής, Νταφόπουλος, Στεργιούλης Φ.

Έπαιξαν και οι: Τσότσος, Μπατρακούλης, Καμέας, Ζντούπης.