top of page

Ηρακλής Λάρισας - Αλμωπός Αριδαίας 0-0

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική της Super League 2 (Α’ όμιλος), ανάμεσα στον Ηρακλή Λάρισας και τον Αλμωπό Αριδαίας (0-0) στο γήπεδο Φιλιππούπολης.

Η ομάδα μας παρότι ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δεν κατάφερε να σκοράρει και έτσι έχασε την ευκαιρία να ανέβει σημαντικά στον βαθμολογικό πίνακα. Τραυματίας αποχώρησε ο Γκαρσία από τον αγώνα και η κατάστασή του θα εκτιμηθεί τις επόμενες ώρες.

Στο 13ο λεπτό ο Γκαρσία εκτέλεσε κόρνερ από τα αριστερά με την κεφαλιά του Γκουγκούδη να φεύγει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Ντόκιτς.

Στο 15’ ο Καμπέρης γύρισε για τον Συρεγγέλα με τον δεύτερο να κάνει το σουτ στην κίνηση από το σημείο του πέναλτι με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

Οι φιλοξενούμενοι, κατέγραψαν την πρώτη τους τελική στο 29' με τον Πέλκα να δοκιμάζει το σουτ από τα όρια της περιοχής και να την μπάλα να φεύγει δίπλα από την ρίζα της αριστερής δοκού του Φαρμάκη.

Στο 33ο λεπτό ο Ηρακλής Λάρισας ζήτησε για πέναλτι πάνω στον Γκαλίτσιο με τον Νταούλα να έχει αντίθετη άποψη.

Στο 56ο λεπτό ο Πέλκας βρέθηκε αφύλακτος στην "καρδιά" της περιοχής του Ηρακλή, με το πλασέ που πραγματοποίησε ο ποδοσφαιριστής των φιλοξενουμένων να σταματιέται από τον Φαρμάκη.

Στο 62' ο Χατζής έκανε ένα σουτ από την γωνία της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να μην έχει την επιθυμητή κατάληξη παρότι οι προϋποθέσεις ήταν άριστες.

ΠΑΕ Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης): Φαρμάκης, Γιαννίτσης, Χατζής, Γκαλίτσιος, Μπόσιο, Γκουγκούδης, Καμπέρης, Γκαρσία (44’ λ.τρ. Ζαφειρίου), Κέρι, Λεσάϊ (86’ Λαγωνίδης), Συρεγγέλας (70’ Κάσας).

ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας (Γιώργος Τυριακίδης): Ντόκιτς, Σουλιώτης, Μανωλάκης, Τσιμπούκας, Ασλαμπάλογλου, Παρασκευάς, Κέρθι, Έππας, Πέλκας (72’ Πέττας), Παπαδόπουλος (88’ Ταχματζίδης), Πατρινός (67’ Τσιπούρας).

Διαιτητής: Νταούλας (Δ. Αττικής). Βοηθοί: Σακκάς (Θεσσαλίας) – Στεφανής (Καρδίτσας). Τέταρτος: Κεχαγιάς (Κοζάνης).